Відділення оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями

Колектив відділу надає стаціонарну медичну допомогу жінкам із різноманітними гінекологічними захворюваннями: матковими кровотечами, міомою матки, ендометріозом, кістами яйників, жіночим непліддям, позаматковими вагітностями, запальними захворюваннями органів малого тазу, опущеннями та випадіннями стінок піхви і матки, нетриманням сечі тощо.

Які операції виконують лікарі відділу?

Лікарі відділу виконують усі види гінекологічних оперативних втручань: від реконструктивно-пластичних до радикальних. Традиційно усі операції поділяються на «малі» і «великі». «Великі» – це ті, що супроводжуються проникненням в черевну порожнину. Вони поділяються на три великі групи:

  • вагінальні (виконуються через розрізи на стінках піхви);
  • лапаротомні (здійснюються через розріз на передній стінці живота, довжина якого в залежності від об’єму втручання може сягати від 4-5 до 18-20 см);
  • лапароскопічні (проводяться за допомогою спеціальних інструментів через невеличкі проколи довжиною менше 1 см).

Ми обираємо оперативний доступ з врахуванням стану пацієнтки, її побажань, особливостей передбачуваного втручання тощо. Перевагу завжди надаємо малотравматичним та органозберігаючим методикам.

«Малі» гінекологічні операції – втручання на зовнішніх статевих органах, гістероскопії (операції, що проводяться в порожнині матки за допомогою спеціального оптичного приладу, який вводиться туди через канал у шийці матки) тощо. У таких випадках жінки перебувають в стаціонарі менше однієї доби: вранці поступили, прооперувалися і після обіду пішли додому. Швидко і зручно!

Чи лікують у відділі жінок без проведення операції?

Одним із принципів, якого ми дотримуємося в своїй роботі, є «Найкраща операція – та, якої вдалося уникнути без шкоди для здоров’я пацієнтки». Частина жінок, що лікуються у нас, обходяться без оперативних втручань, отримують лише консервативну терапію.

Якими є умови перебування в відділі?

Для розміщення хворих у відділі є 8 загальних палат з 2 загальними санвузлами і 2 палати покращеного перебування з індивідуальними санвузлами (наші пацієнтки жартома називають їх «VIP-номерами» або «апартаментами»).

Скільки вартує лікування?

Обласний перинатальний центр підписав ряд договорів з Національною службою здоров’я України стосовно окремих пакетів гарантованої безоплатної медичної допомоги. Тому пацієнтки, що потрапляють на лікування в наш відділ, повністю забезпечені усіма медикаментами, шовними, перев’язувальними та іншими витратними матеріалами. У нас Ви не зустрінете пацієнток чи їх родичів, які біжать з довгими списками ліків до аптеки. Зрідка за власні гроші хворим доводиться купувати лише ті поодинокі препарати, придбання яких не передбачено за бюджетні кошти.

Як до нас потрапити?

Пацієнтки можуть потрапити на лікування у наш відділ трьома шляхами. Перший – маючи електронне направлення на госпіталізацію в гінекологічний стаціонар, отримане в акушера-гінеколога з нашої чи будь-якої іншої жіночої консультації або в свого сімейного лікаря. Другий варіант – пацієнтку привозить карета «швидкої медичної допомоги». І третій – самостійне звернення пацієнтки безпосередньо в наш приймальний відділ.

Завідувач відділення:

Куценко Андрій Вікторович

Номер телефону:

+38 (0352) 528 274

Години роботи:

Цілодобово

Послуги відділення

Лікування різноманітних гінекологічних захворювань як з проведенням оперативних втручань (у тому числі малоінвазивних), так і без них

У відділенні працюють

Куценко Андрій Вікторович

Куценко Андрій Вікторович

Завідувач відділення оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями, лікар-акушер-гінеколог, малоінвазивний гінекологічний хірург (диплом GESEA), канд. мед. наук

Ониськів Богдан Омелянович

Ониськів Богдан Омелянович

Заступник медичного директора з гінекологічної служби, лікар-акушер-гінеколог, канд. мед. наук, доц.

Тракало Ірина Петрівна

Тракало Ірина Петрівна

Лікар акушер-гінеколог